Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

Warning! NAO on board!

16 październik 2011 dodany przez Leon

Drodzy, kochani, mili i sympatyczni (oraz cała reszto czytelników)! Miło nam donieść, że zaprzyjaźniła się z nami kolejna kapela spod znaku niskiego strojenia i ogromnej zajebistości. W dodatku nie grają djentów i nie czczą Szatana (a jeśli tak, to robią to mocno niestandardowo), więc podwójny profit! Tym z Was którzy nie kojarzą magicznych trzech literek, śpieszymy donieść, że NAO to zespół grający zwiewną i eteryczną muzykę sfer. I wykorzystujący do tego celu nisko nastrojone strunowe szarpane. Jak dla nas jest to najlepsze możliwe połączenie. 

Jako, że dostaliśmy bardzo pro materiał prasowy, z dużą ilością fotek, których aż szkoda nie wrzucić, to pozwolę sobie wkleić jak leci (a wierszówka też leci;)).

[title]

Zespół NAO istnieje od 2006 roku. Na początku funkcjonuje jako eksperymentalny projekt instrumentalny prowadzony w czteroosobowym składzie. Po zarejestrowaniu pierwszego materiału demo latem 2007 roku, grupa postanawia wzbogacić instrumentarium o damski wokal. Powstają nowe utwory, zespól rejestruje kolejne demo.

W roku 2008 intensywnie koncertuje. W grudniu zespół zostaje zmuszony do zawieszenia działalności z powodów osobistych.

Na początku 2009 roku zespół dostaje informację zakwalifikowaniu się na festiwalAntyfest organizowany przez Antyradio, zdobywa serca nowych słuchaczy, nie wznawia jednak działalności.

Jesienią 2009 muzycy postanawiają reaktywować skład i wracają do koncertowania.

[title] W 2010 zespół supportuje irlandzkie And So I Watch You From Afar i brytyjskie Crippled Black Phoenix. Pojawia się również podczas Finału Koncertowej Fotografii Roku 2009. W wakacje rozpoczynają się pierwsze prace w studio. Jesienią po zmianie basisty zespół wyrusza w trasę po kraju wspólnie z Tides From Nebula i Obscure Sphinx.

Na przełomie 2010 i 2011 roku, NAO pracuje w Elephant Studio wraz z Szymonem Czechem nad miksami i masteringiem debiutanckiej płyty. 26 marca 2011 pojawia się singiel „Śladami królika”.

25 czerwca NAO otrzymuje nagrodę Grand Prix na festiwalu Around The Rock, gdzie jurorami są m. in. Tomasz Kasprzyk i Zbigniew Hołdys.

Debiutancka płyta NAO „Deprywacja sensoryczna”, której patronuje Antyradio, ukazała się w sprzedaży 12 lipca.

[title] NAO od lipca 2011 funkcjonuje w składzie:

Edyta Glińska – wokal

Wojciech Śmierzyński – gitara

Łukasz Pasternak – gitara basowa

Grzegorz Maksymiuk – perkusja

 

A skoro jesteśmy już przy płycie, trasach i innych takich. W najbliższym czasie będzie niejedna okazja, żeby zweryfikować nasze zachwyty (staram się być oszczędny w słowach, ale wierzcie mi, wierzcie - można dwoma utworami zrobić 130 odsłuchań na last.fm w tydzień). Szczegóły trasy na plakacie poniżej oraz w kalendarzu koncertowym. JARAMY SIĘ! 

[title]

Więcej materiału do słuchania i oglądania na:

http://naotheband.pl/

http://www.myspace.com/naotheband