Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

Spiral dołącza do ekipy!

7 grudzień 2011 dodany przez Leon

Tak się zabawnie składa, że ostatnio do grona naszych przyjaciół dołączają same moje nowe odkrycia. Świetne, młode zespoły, które zaczynają z poziomu ktory jest tak wysoko, że trzeba używać lornetki, żeby je dostrzec ;) Miło mi więc poinformować w imieniu Szacownego Grona Redakcyjnego, że dziś do tego prześwietnego towarzystwa dołączyło Spiral (fanfary!).

We własnych słowach (oraz słitfociach) Spiral prezentuje się tak oto:

[title] Jesteśmy rzeszowskim zespołem wykonującym muzykę z pogranicza rocka progresywnego. Istniejemy od 2004 roku. W naszych utworach słychać fascynację takimi nurtami jak: post rock, art rock, elektronika, metal oraz trip hop. Cechą charakterystyczną muzyki, którą komponujemy jest połączenie mocnego rockowego brzmienia z subtelnym, intrygującym, żeńskim wokalem. Skład zespołu prezentuje się następująco:

Urszula Wójcik – wokal 

Mateusz Mazur - gitara  

Grzegorz Kyc – gitara 

Brunon Lubas – bas 

Filip Śmigiel – perkusja 

Maciej Zeman - elektronika

[title] We wrześniu 2009 roku wydaliśmy naszą debiutancką płytę LP zatytułowaną Urban Fable, która została wyjątkowo pozytywnie przyjęta przez krytyków muzycznych i fanów. Pierwszy singiel 

z płyty (It's gone) okupował przez wiele tygodni czołówkę listy przebojów Antyradia, a także znalazł się na składance Audiofilskie Zajawki - dołączonej do listopadowego wydania magazynu Audio. Początek 2010 roku przyniósł kolejne sukcesy - album Urban Fable wygrał w plebiscycie Antyradia na polską płytę roku 2009, a kwiecień zaowocował wygraną krakowskiego festiwalu Dachoofka 2010. 

Mamy na swoim koncie znaczące sukcesy: 

Alternatywny wykonawca miesiąca wg OurStage.com (jednego z największych portali muzycznych w USA)

Zwycięzca krakowskiego festiwalu muzycznego "Dachoofka 2010"

Polska płyta roku 2009 - plebiscyt Antyradia

Wyróżnienie za najlepszą podkarpacką płytę roku 2009 przez Radio Rzeszów

Laureat konkursu Nokia Studio Garaż 2009

Konkurs "Fabryki Zespołów" oraz "CR Studio" na najlepszy młody zespół - I Miejsce

Festiwal "Przestrzeń Muzyki Live 2008" - III Miejsce

Międzynarodowy przegląd piosenki "Carpathia 2008" - Finalista 

Eliminacje do festiwalu "Węgorzewo 2007" - Finalista

Eliminacje do festiwalu "Węgorzewo 2007" - Nagroda specjalna Radia Rzeszów

Festiwal Opole "Debiuty 2007" - Finalista 

Festiwal "GoRock 2006" - Finalista 

Podkarpacki przegląd rockowy "Ro(c)kowa noc 2006" - I miejsce

[title] Jesteśmy grupą ludzi o spolaryzowanych osobowościach, których łączy jeden pierwiastek – muzyka. Jako zespół zdołaliśmy wypracować swoje miejsce w świadomości słuchaczy na polskiej scenie muzycznej. Codziennie nasze profile internetowe odwiedza wiele osób, co świadczy 

o zainteresowaniu muzyką i poczynaniami zespołu. Nasze utwory można usłyszeć nie tylko 

w polskich (Radiowa Trójka, Antyradio, Roxy Fm), ale i zagranicznych rozgłośniach radiowych (Kanada - PlanetNerve8, Rosja – Radio Ultra). Naszą zaletą jest przede wszystkim niebanalność we wszystkim co robimy i brzmienie, którego nie da się pomylić z jakimkolwiek innym zespołem. Dodatkowo od niedawna mamy możliwość korzystania z własnego studnia nagrań, co znacznie ułatwia nam pracę nad nowym albumem.

A skoro już przy nowym albumie jesteśmy, to różne ptactwo dzikie i przydomowe niesie po wsi plotkę, że możemy się go spodziewać już w przyszłym roku. Zapraszamy więc do nadganiania zaległości w osłuchaniu i czekamy na kolejne porcje smakowitości. Na pewno dowiecie się o nich pierwsi :)

Po dodatkowe informacje zapraszamy na www.spiral.pl

Zdjęcia: Piotr Zięba