Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

Good Girl Maggie - czyli odrobina piękna w kudłatym towarzystwie sevenstringowców

21 sierpień 2013 dodany przez Leon

Tego jeszcze nie było! Znaczy kapeli z takim natężeniem pierwiastka kobiecego w naszych zaprzyjaźnionych zespołach. A teraz skoro już pokazałem swoją twarz pryszczatego, napalonego nastolatka, to przejdźmy do konkretów. Mamy takiego usera, który ma taką kapelę i ta kapela chce się z nami lubić bliżej. My tam problemów nie mamy z zacieśnianiem więzi, zwłaszcza, że band łoi zawodowo (KOBIETY!!!!), gra dużo (NYYYYYYYAAAAH KOBIETYYYY) oraz w dodatku machnął sympatyczną płytkę (ja już się nie będę powtarzał, ok?). To teraz parę słów do mikrofonu:

Historia Good Girl Maggie sięga 2012 roku. Pomimo niedługiego stażu na polskiej scenie metalowej, formację tworzą doświadczeni muzycy, którzy na przestrzeni lat udzielali się w rozmaitych projektach. Kapela regularnie koncertuje, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, zbierając pozytywne recenzje i szybko zjednując sobie publiczność.

Dotychczas zespół miał okazję zaprezentować się przed takimi wykonawcami, jak Closterkeller, Oberschlesien, Lombard, Chassis, Heart Attack, Neuronia czy Eternal Deformity.

Zespół, jak i poszczególni członkowie grupy mają za sobą udział w wielu projektach, różnorodnych pod względem stylu i brzmienia. Zespół Good Girl Maggie koncertował na wielu scenach, m.in.

• finały przeglądów rockowych: Around The Rock, Zderzak Festiwal, Piecowisko, Underground Festiwal, Reagge Rock Festiwal, Finał Wacken Metal Battle Poland 2012, Browar Rock Festiwal, NoName Festiwal, Rock Star Festiwal, Przegląd Energia Rocka, Przegląd Zespołów Rockowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Emergenza),

• gościnny udział w trasach koncertowych (Spring Blizzar Tour z zespołem Kruk, Hunter – XXV Lat później, Gothic Tour z Closterkeller, Abracadabra Gothic Tour także z Closterkeller, u boku Chassis w ramach Social Distortion Tour),

• kilkakrotny udział w koncertach na rzecz WOŚP,

• międzynarodowe występy: International Metal Night, Patka Fest (Czechy), Night Behest Ostrava (Czechy), Night Behest Český Těšín (Czechy), Glacial Croon II (Brno, Czechy), Rockový Guláš 2013 (Frýdlant nad Ostravicí, Czechy), Rocková Slezina Open Air (Czechy), Masters Of Rock 2013 (Czechy), NewCastles Festival (Czechy)

[title] Z dotychczasowych osiągnięć należy wymienić Nagrodę Publiczności w Przeglądzie Kapel Rockowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (maj 2013), awansowanie do kolejnych etapów festiwalu Emergenza 2013 (w toku).

Rok 2013 to nowe wyzwania dla Good Girl Maggie: realizacja teledysku do utworu Open Up!, realizacja nowego albumu, którego wydanie planowane jest pod koniec roku, trasa koncertowa po Czechach, udział w międzynarodowym festiwalu Emergenza oraz koncertowe ukoronowanie sezonu: koncert w ramach Masters of Rock!

Aktualny skład:

Gosia Gwóźdź – wokal

Marta Śliż – instrumenty klawiszowe

Adam Mróz – gitara

Piotr Mróz – bas

Szymon Kupka – perkusja

To jeszcze linka do SoundClouda, oraz trochę ruchomych obrazków:

No i do zobaczenia na końcertach ;)