Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

Forma na sevenstringu

6 marzec 2012 dodany przez Leon

Co robią tutaj kolesie bez siódemki w składzie? SPEŁNIAJĄ KRYTERIA! Grają w C, dobrą muzykę i są ogólnie zajebiści ;) Miło nam ogłosić, że do grona zaprzyjaźnionych z nami zespołów dołączyła warszawska Forma. Chłopaki mają nawijkę, więc niech sami o sobie opowiedzą:

Zespół powstał w Warszawie w 2004 roku, założony przez trzech studentów architektury - aktora Jakuba Tolaka, oraz Kacpra Kempistego i Macieja Przemysława Wróbla. W niezmienionym składzie FORMA gra do dziś. Debiut sceniczny trio miał miejsce latem 2006 roku.Pierwsze pięć lat działalności zespół podsumował w 2009 r. nagraniem na żywo koncertu w Centralnym Basenie Artystycznym. Na scenę zaproszono gości, m. in. Paulinę Przybysz (Pinnawela/Sistars). Występ ma ukazać się na Blu-Ray w nieodległym czasie.
Forma na sevenstringuW latach 2010 i 2011 FORMA zagrała 5 tras koncertowych, m.in. występując u boku grup Maqama, Tides From Nebula i Ocean. Koncerty objęły kilkanaście miast, do których zespół konsekwentnie wracał by spotkać się ze swoją publicznością. Większość występów spotkała się z bardzo dobrym odbiorem, łącznie zgromadziły setki osób.
Grupa ma na koncie szereg wyróżnień konkursowych, między innymi I miejsce na konkursie GAPA 2007, II miejsce na festiwalu GO ROCK 2010, Nagrodę Publiczności na Festiwalu Młodych Talentów GRAMY 2011 w Szczecinie.


MUZYKA:

FORMA w opinii samych autorów muzyki gra ciężki, skomplikowany strukturalnie, melodyjny pop, posługujący się post-metalowym instrumentarium. Krytycy wolą widzieć w dotychczasowo udostępnionych utworach muzykę progresywną, czy też odmianę post-rocka, w której wiodącą rolę pełnią harmonie wokalne i skłonność do nieparzystych podziałów rytmu.
Wśród opinii odbiorców FORMY często pojawiają się porównania do twórczości grup Tool, czy King Crimson, ale wśród wymienianych skojarzeń nie brak tak odległych nazw, jak Queen, Incubus, czy post-metalowy Blindead. Trudno jest zaklasyfikować wszystkie utwory zespołu do jednego, czy dwóch podobnych nurtów - w swej działalności trio zwiedziło wiele rejonów stylistycznych - od ambient drum’n’bassu po para-kabaretowe improwizacje.
Na scenie grupa stawia na żywiołowe show i stuprocentową, emocjonalną energię. Połączenie nisko strojonych gitar z trzema mocnymi głosami to znak firmowy brzmienia FORMY.


DYSKOGRAFIA:

[title] Dotychczas ukazały się tylko dwa wydawnictwa zespołu, zawierająca 4 utwory EP-ka “MMMM” (2006) oraz pochodzący z 2008 roku singiel “Deep Inside Your Mind/Faces” wydany nakładem Grandpa Groove Records. W 2010 roku FORMA opracowała zupełnie nowy materiał, z jednej strony cięższy, niż dotychczasowe kompozycje, z drugiej bardziej piosenkowy; wciąż skomplikowany w detalach, lecz prosty z formie. Debiutancki longplay grupy ma ukazać się we wrześniu 2012 roku.

Co do tego ostatniego zdania, to mamy jeszcze jedno, bardziej aktualne oświadczonko. Takie o:

[title] Płyta ma ukazać się w pierwszym tygodniu września 2012. Na albumie znajdzie dziewięć autorskich utworów o charakterze post-rockowym. Sesja nagraniowa odbędzie się w kwietniu przy współpracy producenta Marcina Prusiewicza w Prusiewicz Sound Studio pod Krakowem. Wszystkie utwory zarejestrowane zostaną na tzw. "setkę". Płyta dostępna będzie wyłącznie w formie cyfrowej. Za dystrybucję materiału muzycznego odpowiedzialne będą dedykowane portale muzyczne. Wydawcą płyty jest Grandpa Groove Records.

Szanownych użyszkodników zachęcamy do zapoznania się z materiałem latającym na Youtube, odwiedzenia stronki lub fanpage na Facebooku. I czekania razem z nami na płytę. Cierpliwie niczym lodowiec przebijający się przez masyw górski...