Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

Forepoint - z piwnicy na sevenstring.pl

22 kwiecień 2013 dodany przez Leon

... czyli historia z gatunku poszłem się lacnąć do knajpy, paczę, a tam ludzie grajo. Grali fajnie, więc podbiłem, pogadałem i teraz pora podzielić się tym pięknem i dobrem z Wami, drogie dziatki. Przedstawiam mój nowy powód do lokalnej dumy: Forepoint.

W 2011 roku dwaj gitarzyści postanowili założyć coś co wymykałoby się schematom. Marcin Aleksiej i Bartek Baran od samego początku kładli nacisk na tworzenie autorskiego materiału. Pod nazwą Sculpture z Baranem na perkusji i Ignacym na gitarze stworzyli kilka utworów instrumentalnych i zagrali koncert. Po koncercie dołączył do zespołu Radosław 'Redi' Doliński, którego kapela znalazła na portalu internetowym. Z Radkiem, ale bez Ignacego zespół przearanżował utwory tak, aby zrobić miejsce dla wokali. Projekt na początku miał być totalnym eksperymentem - miało nie być basu, który zastępowały nisko nastrojone gitary. Do zespołu został zaproszony przyjaciel Radka - Marek 'Sev' Słota, który mimo gitarowych korzeni został jedynie z mikrofonem w ręce. Po półrocznym okresie pracy nad numerami przyszła zmiana nazwy na FOREPOINT. Od tego momentu można liczyć początek kapeli. W grudniu 2011 kapela dała swój pierwszy koncert... Po drugim koncercie kapela zdecydowała na dołączenie basu do swojej muzyki - za najniższe rejestry chwycił Sev i w ten sposób ukształtował się stały skład.

Dając w miarę regularnie koncerty i jednocześnie tworząc nowy materiał kapela eksperymentowała obserwując reakcje ludzi przychodzących na koncerty. Efektem tego są nagrania, które właśnie kończy.

Baran, Redi i Sev wysnuli wspólną ścieżkę, drogę, którą chcieli podążać. Dalsze plany miały jednak niedotyczyć Marcina, z którym rozdali się przed nowym rokiem. Jego miejsce zastąpił Dawid 'Młody' Korzuszowic, z którym kapela kontynuuje nagrywanie utworów.

Od września 2012 kapela nie dawała koncertów (z jednym wyjątkiem w listopadzie). Zamknięci w sali prób ćwiczą stary materiał, by kolejne występy prezentowały poziom wyższy niż kiedykolwiek. Rozpoczęła się walka z własnymi słabościami, która jednak owocuje realizacją wcześniejszych planów.

Co zespół mówi o sobie?
"Muzycznie poruszamy to, co inni pomijają. Gramy swoje i łamiemy schematy."

Skład:

Bartek "Baran" Baran - drums

Radosław "Redi" Doliński - guitar
Marek "Sev" Słota - bass, voc
Dawid "Młody" Koruszowic - guitar

Tutaj macie troszkę lineczek pod którymi można posłuchać, pokiwać główką, potem dać lajeczka i iść szerzyć dobro dalej. Więc do roboty moje sevenstringowe drony!

Facebook