Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

Premierowy klip Heap Of Ashes już dostępny

8 maj 2010 dodany przez Leon

Z niekłamaną przyjemnością informujemy, że promowany przez nasz portal zespół Heap Of Ashes właśnie upublicznił swój pierwszy video clip. Dostarczył też zgrabną notkę którą pozwolimy sobie przytoczyć.

Witamy!

Z tej strony zespół HOA. W poniedziałek 15 marca odbyły się zdjęcia do naszego debiutanckiego teledysku. „Ostatni rozbiór sztuki” pochodzący z krążka KOPI LUWAK będzie niewątpliwie nową jakością na polskiej scenie muzycznej. Zarówno sam scenariusz, jak i jego realizacja przez Dwaem Media Group to coś, czego w wykonaniu rock’n’rollowej kapeli nikt w tym kraju nie widział.

Teledysk diametralnie odbiega od klimatu starych fabryk, płomieni i przeżywanego przez zespół Weltschmerzu, bo HOA to zupełnie nowa, świeża i energetyczna estetyka, a sam teledysk z przymrużeniem oka nawiązuje do obecnej medialnej ery celebrytów.

HOA o klipie:

Założyliśmy, że nie chcemy zobrazować słów utworu poprzez tandetną parodię i krytykę konkretnych artystów. Chcieliśmy, aby po wyłączeniu ścieżki dźwiękowej odbiorca miał wrażenie, że to klip z innego gatunku muzycznego. Choć jest w nim wiele nawiązań, to przesłanie jest bardzo uniwersalne. W naszym zamyśle było również odejście od bardzo oklepanej konwencji zespołu grającego w starej fabryce, zamku, etc. Od lat 80. jest to plagą, a zespół za zespołem kopiuje tę samą estetykę. Dla nas rock’n’roll ma tak wiele twarzy, że szkoda by było przyjmować tylko jedną postać nie eksperymentując.

Klip:


Making-of:

Chłopakom gratulujemy zawodowego klipu i czekamy na więcej!