Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

Nowości BBE Sound Inc.

14 marzec 2008 dodany przez Sinner

Kolejna porcja nowości sprzętowych, po targach NAMM 2008. Tym razem ze stajni BBE Sound Inc.

 

Pierwszą, bardzo ciekawą nowościa jest The TWO TIMER, czyli efekt kompaktowy bazujący na starym, dobry, legendarnym i niestety już od lat nieprodukowanym delay'u analogowym Boss'a DM-2.

 

W wydaniu BBE efekt daje nam możliwość wyboru dwóch trybów, przełączalnych przełącznikiem nożnym, które pozwalają nam na niezależne ustawienie czasu powtórzeń.

 

 

Kontrola:

  • Time 1
  • Time 2
  • Repeat

Wszystkie efekty kompaktowe BBE posiadają true bypass, oraz wykonane są ręcznie. Jeśli dodamy do tego zazwyczaj relatywnie niskie ceny wyrobów, oraz świadomość kurczących sie zapasów chipów BBD (Bucket Brigade Delay - ostatni producent zakończył ich produkcje w 1999r), to śmiało możemy powiedzieć iż jest to prawdziwa okazja. Smuci jedynie parametr maksymalnych czasów opóźnień, który jest ograniczony do 330ms, ale jest to typowy urok chipów BBD

 

Kolejna nowość to The Wah, czyli pierwszy w historii firmy BBE WahWah. W tym wydaniu nawiązujący do klasyki. Zastosowano w nim legendarny induktor Halo (producent nie podaje czy jest to reissue, czy NOS), true bypass, kontrolę parametru Q, on/off LED i 5 długich lat gwarancji :)

 

Ostatnią nowością jest kolejna odsłona wtyczki software'owej D82 Sonic Maximizer? Plugin

 

Niestety nie posiadamy fotografii, ponieważ krajowy dystrybutor nas zignorował!

 

 

 
Podyskutuj na forum