Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

Nowiny z MusicToolz

9 styczeń 2010 dodany przez Leon

W typowym dla siebie stylu, nasi znajomi z MusicToolz strzelili kilkoma newsami na raz. Więc w typowym dla nas stylu upakujemy je w jednym wpisie :)

 

Numero uno:

Firma MOOG udostępniła nową wersję oprogramowania do sterownika Multi-Pedal, 4-kanałowego kontrolera MIDI/CV umożliwiającego kreatywne sterowanie cyfrowymi i analogowymi urządzeniami.
Najnowsza wersja oprogramowania 2.0 oferuje szereg zupełnie nowych funkcji, które czynią z Multi-Pedal rozbudowany hub do łączenia sprzętu analogowego (sterowanego napięciem sterującym CV) z urządzeniami obsługującymi MIDI oraz USB, wyposażony między innymi w:
4-kanałową konwersję MIDI-CV
regulację wartości parametrów w skrajnych położeniach pedału
4 generatory obwiedni
4 kształty fali
Opóźnienie CV
Skalowanie CV
Uruchamianie zdarzeń CV oraz MIDI
[title]
Wszystkie nowo zakupione MP-201 dostarczane są z nowym systemem, użytkownicy, którzy zakupili urządzenie wcześniej mogą pobrać nowe oprogramowanie ze strony z opisem urządzenia.
Przykładowe zastosowania MP-201 Multi-Pedal opisane są po polsku w ilustrowanym przewodniku po systemie 2.0, który możecie ściągnąć tutaj.

 

Numero dos:

[title]

Firma JDK Audio (dawniej Arsenal Audio) słynie z dwóch rzeczy: legendarnego brzmienia API oraz bardzo przystępnych cen. Marka ta została bowiem założona przez firmę API w celu zrealizowania licznych pomysłów i technologii, które konstruktorzy odkryli w ciągu lat pracy, jednak nie wpisują się one w filozofię klasycznego sprzętu API. Dostępne do tej pory: dwukanałowy preamp R20, dwukanałowy korektor R24 oraz korektor w formacie 500 V14 zostały teraz uzupełnione o dwukanałowy kompresor R22. Zawiera on w sobie dwa opatentowane i obsypane nagrodami układy kompresora API, zamknięte w jednej obudowie rackowej z zasilaczem. Zastosowano tu ten sam kompresor, który w przeszłości był montowany we wszystkich konsoletach ATI Paragon. Każdy kanał wyposażony jest w opatentowany układ „Thrust”, który chroni wrażliwą treść górnego pasma nawet przy bardzo agresywnym nachyleniu kompresji.
Cena R22 jest taka sama jak wszystkich pozostałych urządzeń rackowych firmy JDK Audio.