Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

Nowa seria efektów Roger Mayer

1 lipiec 2010 dodany przez Leon

Po długim milczeniu w temacie gitarowych gratów, Music Toolz powraca z bardzo konkretną nowiną. W ich ofercie pojawiła się calutna nowa seria efektów spod ręki legendarnego Rogera Mayera!

Roger Mayer to nadworny konstruktor efektów dla Jimiego Hendrixa a więc współautor jego legendarnego brzmienia. Tworzył niesamowite urządzenia, na których grali między innymi Jimi Page i Jeff Beck. Dziś efekty Rogera Mayera są nadal produkowane ręcznie w Wielkiej Brytanii, według tych samych procedur co kilkadziesiąt lat temu. Jednak legendarny konstruktor nie ustaje w poszukiwaniach! W jego ofercie znajdziemy również hi-endowe konstrukcje dostosowane do pracy we współczesnym, cyfrowym środowisku studyjnym.

Najnowszym owocem jego badań jest seria Synergy Series. W tych efektach Roger Mayer zastosował technologię, którą wykorzystywał w studio podczas nagrywania Jimiego Hendrixa. Sekretem jest rozdzielenie sygnału i równoległe przetwarzanie wysokich i niskich częstotliwości przez różne układy. Daje to dużo lepsze brzmienie i dużo większą kontrolę niż kaskadowe łączenie efektów. W skład Synergy Series wchodzą:

Metalloid - układy oddziałujące na górę i dół pasma zostały tu precyzyjnie dostrojone tak, aby dać jak największą kontrolę nad brzmieniem. Efekt ten sprawdzi się nie tylko w hard rocku i heavy metalu, ale również w innych gatunkach muzycznych, jak np. blues.

Voodoo-XX - pasmo wysokich częstotliwości przechodzi przez układ Voodoo-1, natomiast niskie częstotliwości są przetwarzane przez Voodoo-Bass. [title] 

Voodoo-TT - pasmo wysokich częstotliwości przechodzi przez układ Voodoo-1, natomiast niskie częstotliwości są przetwarzane przez Voodoo-Boost. 

Voodoo-Bass 2 - pasmo wysokich częstotliwości przechodzi przez układ Voodoo-Bass, natomiast niskie częstotliwości są przetwarzane przez zmodyfikowany, jeszcze niżej brzmiący Voodoo-Bass X.

Kuro Kage - pasmo wysokich częstotliwości przechodzi przez układ Spitfire, natomiast niskie częstotliwości są przetwarzane przez Mongoose.

Poza linią Synergy Series Roger Mayer zaprezentował jeszcze jedno nowe urządzenie:

RM 58 Limiter - reinkarnacja legendarnego limitera stworzonego 40 lat temu przez Rogera Mayera i wykorzystywanego przy produkcji wielu klasycznych nagrań w USA - tym razem w formie kostki gitarowej! Wejścia i wyjścia o różnej impedancji pozwalają na używanie go zarówno na scenie, jak i w studio.

Znając hojność chłopaków ( i dziewczyny oczywiście!) z Music Toolz, dostaniemy coś na testy, więc polecamy się Waszej pamięci :)