Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

JD Overdrive wydaje płytę!

2 maj 2011 dodany przez Leon

Z przyjemnością informujemy (aka. "uprzejmie donoszę"), że nasze jedyne w swoim rodzaju JD Overdrive podpisało właśnie Poważny Kontrakt Płytowy Z Dużą Wytwórnią. Cytując stronę wydawcy:

J.D. Overdrive podpisał kontrakt z Metal Mind Productions na wydanie swojej debiutanckiej płyty, której premiera planowana jest na 30 maja tego roku. Na krążku zatytułowanym "Sex, Whiskey & Southern Blood" znajdzie się 11 utworów przesiąkniętych amerykańskim piachem, w tym interpretacja klasyka spod pióra Jimmi’ego Hendrixa – „Purple Haze”.

Zespół powstał w 2007 r. w Siemianowicach Śląskich za sprawą gitarzysty  Michała Stemplowskiego, perkusisty Maćka Rutkowskiego i basisty Kuby Pawlewskiego, którzy do swojego projektu zaprosili wokalistę Wojtka Kałużę. Współpraca okazała się na tyle efektywna, że już w kolejnym roku ukazała się debiutancka EPka „Pure Concentrated Evil”, której zawartość stanowi mieszanka rocka i metalu. EPka zyskała wiele pozytywnych recenzji m.in. w pismach Metal Hammer, Hard Rocker, Gitarzysta i Heavy Metal Pages. W tym czasie doszło w zespole do zmian w składzie. Od tamtej pory za perkusją zasiada Łukasz Jurewicz, a na basie gra Łukasz Pomietło. Formacja otwierała już polskie koncerty Down, Beatalliki i Black Label Society, a także ma na swoim koncie występy u boku takich grup jak np. Jesus Chrysler Suicide, Lostbone czy Corruption.

Już niedługo będziemy mogli posłuchać tego gorącego materiału i jak mówią chłopcy: „Zło przyjechało do miasta i zamierza zostać tu na dłużej…”

Tracklista krążka przedstawia się następująco:

1. A Taste Of The South…
2. Ballbreaker
3. Boot Hill
4. Truth Teller
5. No Man’s Land
6. The Art Of Demolition
7. Stoned To Death
8. Guilt And Redemption
9. Purple Haze
10. Demonize
11. Into The Same River

Tak, to Purple Haze. Tego Hendrixa. Ja słyszałem na koncercie. Dobre jest ;)

No i na koniec drobny smaczek - w majowym numerze Metal Hammera znajdziecie dwustronnicowy wywiad z naszymi małymi gwiazdorami ;)