Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

IGS Audio w ofercie Music Toolz! Oraz małe co nieco od Doepfera :)

24 luty 2010 dodany przez Leon

Z przyjemnością donosimy (ach ta nasza konfidencka natura :)), że w ofercie naszych przyjaciół z firmy Music Toolz pojawiły się zawodowe sprzęty z logo IGS Audio. Mówimy to z tym większą przyjemnością, że tym samym pomiędzy legendarnymi studyjnymi markami, takimi jak Neve czy Telefunken postawiono naszą rodzimą produkcję. A najlepiej oddam głos samym Toolzom:

Zostaliśmy oficjalnie dystrybutorem IGS Audio. IGS to firma założona przez producenta Igora Sobczyka, zajmuje się tworzeniem profesjonalnych, analogowych urządzeń studyjnych. Zresztą prawdopodobnie nie trzeba jej przedstawiać, Igor od dawna zajmuje się produkcją outboardu, który zdążył już zdobyć sławę w Polsce i za granicą dzięki jakości wykonania, najwyższej klasy podzespołom, a co za tym idzie, rewelacyjnemu brzmieniu. Włączając IGS do naszej oferty, z całą świadomością stawiamy tę markę na równi z tymi, których dystrybucją się zajmujemy, czyli ze światową czołówką w branży pro-audio.
IGS_Studer1Obok znanych i sprawdzonych konstrukcji IGS Audio, takich jak kompresor FET 1176, lampowy przedwzmacniacz Double Triode czy tranzystorowy przedwzmacniacz NE72, polecamy waszej uwadze trochę młodsze rozwiązania, takie jak w pełni symetryczny kompresor Tubecore, wyposażony w sidechain kompresor S-Type czy przedwzmacniacz Double Triode Limiter a także najnowsze konstrukcje, czyli 8-kanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy HAPI8 złożony z ośmiu opracowanych od podstaw kanałów HAPI2 opartych na autorskich wzmacniaczach operacyjnych HAPI1.

 Drugi news dotyczy fajnej (dla coponiektórych) zabawki ze stajni Doepfer:

Dark_Energy_oblique_1024Firma Doepfer zaprezentowała niedawno nowy syntezator Dark Energy będący samodzielną wersją jednego z modułów systemu modularnego A100. Dark Energy to monofoniczny syntezator wyposażony w interfejs USB oraz MIDI. Układ generujący dźwięk oraz wszystkie źródła modulacji są w 100% analogowe, wyłącznie układ obsługujący MIDI i USB posiada cyfrowe komponenty. Dark Energy zamknięty jest w solidnej czarnej obudowie z metalu i ozdobiony drewnianymi boczkami. Zastosowano w nim wyłącznie wysokiej jakości potencjometry z metalowymi trzpieniami, wszystkie z nich są przymocowane do metalowej obudowy aby zapewnić stabilność pracy. Staroświecko wyglądając gałki dodają urządzeniu klasycznego uroku. Istnieje możliwość kaskadowego połączenia kilku syntezatorów i pracy monofonicznej lub polifonicznej. Biorąc pod uwagę cenę tego urządzenia - poniżej 2000 zł za w pełni analogowy syntezator, Dark Energy zainteresuje niejednego miłośnika analogowego sprzętu.