Warto posłuchać

Sevenstring.pl newsletter

Bądź na bieżąco!

Visions Of Tondal w Hydrozagadce

23 luty 2014 dodany przez Leon

Data: 
Nd, 09/03/2014 - 18:00 - 22:00

Szanowni Państwo (oraz Ty, roztańczona i rozśpiewana hołoto tego świata), jest nam niewysłowienie wprost miło zaprosić Was na wieczorek muzyczny, który będzie miał miejsce w warszawskim klubie Hydrozagadka, już niedługo - 9tego marca. Można będzie śpiewać (aż do zdarcia strun głosowych), można będzie tańczyć (do połamania nóg). Oprawę muzyczną i niezapomniane doznania wizualne zapewnią trzy zespoły, złożone z miłych i kurtura... kultula... grzecznych młodych ludzi:

Visions of Tondal
[Avant Garde Metal]
W księdze pierwszej La Divina Commedia Dante opisuje piekło jako miejsce spowite bezgraniczną ciemnością nasyconą diabelskim skowytem. Visions of Tondal jest tą ciemnością i tym skowytem. Członkowie zespołu pojmują muzykę jako szaleństwo - chorobę duszy, dlatego łączą w swojej twórczości elementy skrajnie od siebie różnych gatunków, uzyskując kompozycje wypełnione pełną gamą emocji, energii i napięć.

Mindsedge
[Prog/Instrumental/Rock]
Muzykę Mindsedge można opisać jako instrumentalny alternatywny rock o ciężkich, szybkich, czasem metalowych riffach przeplatanych dużo wolniejszymi, melancholijnymi i melodyjnymi partiami i solówkami. Zespół nie ukrywa wpływu współczesnych neo-progresywnych kapel na ich twórczość, jednak stara się zachować oryginalność.

backbone
[Post-metal]
Zespół został powołany do życia pod koniec 2012 roku z inicjatywy basisty Mateusza Szymańskiego, który zafascynowany ciężką i przestrzenną muzyką postanowił stworzyć coś ambitnego, wypełnionego zarazem prostotą i złożonością, odzwierciedlającego stany psychiczne, emocjonalne, przemyślenia, a także wizje kryjące się w czeluściach ludzkiej percepcji i umysłu. Po długich i żmudnych poszukiwaniach zespół zasilili gitarzyści Jacek Stasiak (Kapitan Bongo) i Piotr Kowalczyk (Ulfheobar, Cahalith). Rotacji w formującym się dopiero składzie było sporo, ale w końcu i ostatecznie do zespołu dołączył perkusista Michał Kowalski (In Vino Veritas) oraz klawiszowiec i specjalista od elektroniki Michał Krupiński, miejsce Jacka Stasiaka, który z powodów osobistych musiał zrezygnować z grania w zespole zajął Mateusz Sworakowski. Ostatecznym nabytkiem zespołu został wokalista Bartosz Naumowski (Minetaur).

Wszystkie te atrakcje kosztować Was będą jedynie 10 zł, co, naszym skromnym zdaniem, jest żałośnie niską ceną, za możliwość dotknięcia absolutu (albo bycia stratowanym przez wokalistę VoT, co w sumie może się także zakończyć spotkaniem z Najwyższym). ZAPRASZAMY!